$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

”Bu İşte Bahane Olmamalı” (Mert Genç)

Baş yazarımız Mert Genç’ten gündem yaratacak açıklamalar geldi.

”Bu İşte Bahane Olmamalı” (Mert Genç)
  • 27.12.2015
CSKA TÜRKİYE ORGANİZASYONU

Baş yazarımız Mert Genç, Türk basketbolunun içerisinde bulunan antrenörlerle ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

 

İlk olarak Türk antrenörlere bir tavsiyede bulunan Genç, ”Türk antrenörlere güvenilmesi gerektiğini her fırsatta dile getiriyorum. Ancak kendilerine öz eleştiri yapmaları şartıyla. Öncelikle başarılı olmak gibi başarısız olmanın da bu işin içerisinde olduğunu iyi bilmeleri gerekiyor. Başarılı olduklarında pastanın tümünü kendilerine alıp başarısız olduklarında devamlı bahaneler üretmeleri inandırıcı gelmiyor. Başarılıysan başarılısındır değilsen başarısız oldum der çeker gidersin. Bahanelere sığınıp komik duruma düşmeye gerek yok. Bu takımı ben kurmadım, bu transferler istediğim transferler değildi gibi nedenler hiç inandırıcı değil. Kimse o antrenörü zorla en tepedeki koltuğa oturtmuyor. Bunu iyi bilmeleri gerekiyor.”

 

Jure Zdovc’un Royal Halı Gaziantep’ten ayrılmasına değinen Genç, ”Zdovc’u tanımıyorum. Anlatılanlara göre müthiş bir karaktermiş. Doğru olabilir. Dünyanın en kusursuz insanı da olabilir. Ancak Royal Halı Gaziantep için yaptıkları beni ilgilendiriyor. Ben Zdovc dönemine baktığımda iyi oynanan basketbola rağmen başarısızlıklarla geçen sezonları hatırlıyorum. Ayrıca bu sezon Royal Halı’nın aldığı yabancıların tamamını yetersiz olarak görüyorum. Calloway dışında iyi bir oyuncuları yok. O da geçen sezon gelmişti. Zdovc’a teşekkür edildi ve gitti. Neden gittiğini söylemeye gerek yok. Royal Halı’yı bırakıp ondan daha üst seviye olmayan AEK’ya gidiyorsa burada bir yanlış vardır. Buradan Zdovc’un Antep’i basamak olarak kullandığını anlıyorum. Yöneticiler buna izin vermemeliler. Eğer bu işe yatırım yapıyorlarsa yatırımlarını korumayı bilmeliler. Sonuç olarak Zdovc arkasında başarısızlıklar ve kötü bir takım bıraktı.

 

Bazı antrenörlerin çok yüceltilmesi konusuna da değinen Genç, ”Zeljko Obradovic, Ergin Ataman ve Dusan Ivkovic… Bu antrenörlerin çok büyük antrenörler olduklarını düşünmüyorum. Bana göre kariyerlerinde şanslarının ve çevrelerinin de yardımıyla belirli bir noktaya gelmiş her zaman iyi maddi olanaklar sunulan antrenörler. Obradovic-Ataman ikilisinin her zaman iyi olanaklara sahip olmalarına rağmen aynı zamanda her başarısız sonuçta veya genel başarısızlıkta bahane üretmekten (hakemler-kendi oyuncularının eleştirisi-fikstür) geri kalmadıklarını görüyorum. Ivkovic’in bu davranış biçimi yok. Bence bu isimleri yüceltmek yerine genç ve gelecek vaadeden koçlarımızı el üstünde tutmalıyız. Ufuk Sarıca’nın hırsı ve basketbol bilgisiyle Pınar Karşıyaka’yı taşıdığı nokta ortada. Orhun Ene yöneticiler için diğer koçlara göre daha zor bir karakter olabilir ama gittiği her takımda başarılı oluyor. Özhan Çıvgın Büyükçekmece’yi en dipten alıp en yüksek arenaya taşıdı. Bu şekilde adını sayabileceğim birçok yerli ve genç antrenör var. Aynı isimleri tekrarlamak yerine yeni yüzlere yer vermeliyiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Milli Pivot Karşıyaka’da
Milli oyuncu Pınar Karşıyaka'ya transfer oldu.
Moermann Tam 3 Ay Olmayacak
Anadolu Efes'e şok bir haber geldi.
Koç Değerlendirmeleri (Puan Durumu)
Koçların performanslarının değerlendirildiği sayfa...
Beşiktaş’a Yeni Guard
Beşiktaş yeni yabancısını açıkladı.
Telekom’da İşler Karışık (Özel)
Türk Telekom’da belirsizlik sürüyor.
Eurocup Şampiyonu Yeniden Türkiye’de
Eurocup şampiyonu oyuncu yeniden Türkiye’de oynayacak.
Sonuç İyi, Göstergeler Çok Kötü (Milli Takım)
Milliler turnuvada son maçında güldü.
Bursaspor’da İki Hamle
Bursaspor’da iki isim takımda kaldı.
Yunanistan’a Karşı da Kaybettik (Hazırlık)
A Milli Takımımız'dan bir kötü sınav daha geldi.
Milliler Sırbistan’a Dayanamadı (Hazırlık)
Milliler ilk ciddi sınavında farklı kaybetti.
Tofaş’a Amerikalı Guard
Tofaş yeni yabancıyı açıkladı.
Daçka’ya Kötü Sürpriz Var
Darüşşafaka'ya şok bir haber geldi.
Bu Kez Ürdün’ü Farklı Yendik (Hazırlık)
A Milli Takımımız hazırlık maçında yine farklı kazandı.
Bursaspor’a Yetersiz Yabancı
Bursaspor yeni yabancısını açıkladı.
Milliler Senegal’i Farklı Geçti (Hazırlık Maçı)
Dünya şampiyonası öncesi iyi bir sınav geldi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ