$ DOLAR → Alış: 3,47 / Satış: 3,49
€ EURO → Alış: 4,17 / Satış: 4,19

FLY’dan Kamp Açıklaması

FLY’dan Kamp Açıklaması
  • 08.07.2017
Anadolu Yıldızları Spor Klubu

Kurumdan şu açıklama geldi:

“Avrupa’nın en büyük spor tesisi olarak inşa edilen Koza World of Sports’da, partnerimiz Athletic House’un tecrübeli antrenörleri eşliğinde düzenlediğimiz sezonun ikinci FlyBasketball Gelişim Kampı tamamlandı.

 

İstanbul’daki kampımızın ilk gününde oyuncularımızın boy uzunluğu, vücut ağırlığı, vücut yağ oranı ve dinlenik nabız gibi antropometrik özellikleri ölçüldü. Oyuncularımız daha sonra ise esneklik, dikey sıçrama, görsel reaksiyon, 20 metre sürat, dribling, pençe kuvveti, leg press, çeviklik vb. motorik teslerden geçtiler.


Test sonuçları Athletic House Hareket ve Antrenman Bilimi Uzmanları tarafından değerlendirilen oyuncularımıza, kamp için bireysel gelişim programları hazırlandı. Oyuncularımız test sonuçlarındın hemen ardından hazırlanan bu programları Koza WOS The Club’ta kendi özel antrenörleri eşliğinde uygulamaya başladı.


Her gün çift idman yapan FlyBasketball oyuncularımız sabah idmanında kuvvet & kondisyon ağırlıklı çalışırken; akşam idmanlarında ise koçlarıyla birlikte basketbol idmanı yaptı.


30 Haziran günü başlayan FlyBasketball Gelişim Kampımızın sonuna doğru oyuncularımız, beşer kişilik gruplara ayrılarak birlikte kuvvet-kondisyon idmanı yaparken; akşam katıldıkları basketbol idmanlarında ise dripling, şut ve pas mekaniği çalıştı.


Garanti Koza Arena’daki gelişim kampımızın son basketbol idmanında, anaerobik kapasiteyi geliştirmeye yönelik basketbol antrenmanı yapan FlyBasketball oyuncularımız, 6 Temmuz Perşembe günü sabah katıldığı kuvvet-kondisyon idmanıyla kampı tamamladı.


FlyBasketball Gelişim Kampımızda basketbol koçları, bireysel kuvvet-kondisyon antrenörlerinin yanı sıra özel fizyoterapist ve diyetisyenleri gözetiminde çalışan oyuncularımıza; kamp sonunda performans değerlendirme karnesi verildi. Karnelerini alan oyuncularımıza ayrıca bir sonraki kampımıza kadar uygulamaları için hazırlanan çalışma programları da verildi.

Athletic House başantrenörü Halim Öz, FlyBasketball Gelişim Kampımızı şu cümleleriyle özetledi: “Athletic House ekibi olarak kamp başlangıcında sporcularımızın performans testlerini yaptık. Test sonuçlarına göre FlyBasketball oyuncularının güçlü ve zayıf özelliklerini belirledik ve onlarla özel oturumlar yaparak şuanki fiziksel durumlarını ve kamp boyunca uygulanacak antrenman programlarından bahsettik. 12’den fazla uzman eğitmen kadrosuyla tamamladığımız kampta neredeyse her oyuncunun bireysel antrenörü vardı. Bu verimli kampın ardından bir sonraki kampa kadar sporcuların programları eğitmenleri tarafından takip edilip performanslarını daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz.”


Kamplarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için info@flybasketball.com adresine e-posta atabilir, soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek kamplarımızdan güncel fotoğraf ve videolardan haberdar olabilirsiniz.” denildi.

FlyBasketball Gelişim Kampı 2017 (http://www.flybasketball.com/kamp/flybasketball-gelisim-kampi—2017-789)
Facebook: https://www.facebook.com/FLYBSKTBLL/
Twitter: https://twitter.com/FLYBSKTBLL
Instagram: https://www.instagram.com/flybsktbll/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCRuZdRuc_HI1piUlBFcp2NQ

Cimbom Fransa’da Galip Bitirdi
Galatasaray Fransa etabını galibiyetle tamamladı.
Şampiyon Fenerbahçe İlk Maçını Oynadı
Fenerbahçe Doğuş sezonun ilk maçına çıktı.
Avrupa’nın En İyisi Slovenya
Avrupa şampiyonu Slovenya oldu.
Anadolu Efes Beşinci Oldu
Anadolu Efes hazırlık maçında farka gitti.
Beşiktaş Çok Zor Kazandı
Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında yine kazandı.
Banvit Geriden Gelerek Kazandı
Banvit hazırlık maçında zor da olsa kazandı.
Anadolu Efes Üçlük Sokamadı
Anadolu Efes hazırlık maçında galip gelemedi.
Beşiktaş Clark’la Coştu
Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında kazanırken Earl Clark müthiş oynadı.
Anadolu Efes Uzatmada Galip
Anadolu Efes ciddi hazırlık maçında galip geldi.
Sırp Pivot Giresun’da
Yeşil Giresun BLD pivotunu belirledi.
Eski Banvitli Anadolu Efes’te
Anadolu Efes'ten Edo Murić transferi geldi.
Beşiktaş Yine Galip
Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında kazandı.
Fenerbahçe’de Beklenmeyen Ayrılık!
Fenerbahçe Pero Antic'e teşekkür ederken oyuncu Kızılyıldız'a transfer oldu.
Uşak Göndermişti, Gaziantep Aldı
Gaziantep Basketbol tanıdık bir ismi aldı.
Çeyrek Finali Göremeden Elendik!
A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finali göremedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ