$ DOLAR → Alış: 6,36 / Satış: 6,38
€ EURO → Alış: 7,43 / Satış: 7,46

KBBL’de En Başarılılar Kimler?

KBBL’de En Başarılılar Kimler?
  • 16.04.2018
CSKA TÜRKİYE ORGANİZASYONU

Altışar takımlı iki grupta oynanan karşılaşmalar sonunda gruplarında ilk üç sırayı alan Galatasaray Gelişim, Ordu Açı Koleji, İstanbul Ataspor, Ankara Nesibe Aydın Gençlik SK, İstanbul Üniversitesi Gelişim ve Giresun Üniversitesi takımları 24-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılacak KBBL Final Gurubu maçlarına katılmaya hak kazandılar.
Eleme grubu maçlarında beklenildiği gibi başarılı olan Galatasaray Gelişim İrem Naz Topuz ve İstanbul Üniversitesi Gelişim de İlayda Güner gibi çok önemli bir oyuncusundan yararlanamadı. Bunların yanında sezon başında güçlü bir kadro kuran ve iyi bir organizasyonla TKBL hedefine odaklanan Ankara Nesibe Aydın Gençlik SK da rahat bir şekilde final grubunu haftalar öncesinde garantiledi. Düzce Belediyespor, İzmir BŞB, Ankara Kahraman Kazan Belediyesi, Kayseri AGÜ Gelişim ve Antalya Akdeniz Üniversitesi takımları genç kadrolarıyla beklenildiği gibi yarış dışı kaldılar. Nispeten daha kolay görünen grupta Giresun Üniversitesi de final grubu vizesi almayı başardı. Çok çekişmeli geçen diğer grup müsabakalarında ise en büyük sürprizi son gün transferleriyle kadrosunu güçlendiren Ordu Açı Koleji takımı ile değil gruptan çıkmanın adayı aynı zamanda final grubu şampiyonluğunun dahi en güçlü adayı olarak gösterilen İstanbul Olimpik Basket takımı eleme grubundan çıkamayarak yaptı. Grubun diğer sürprizini ise final grubunda gösterdiği dirençli basketbol ile büyük bir başarıya imza atan ve son maçta Galatasaray Gelişim’i yenen İstanbul Ataspor gerçekleştirdi. Son maçta Galatasaray Gelişim takımının iki as oyuncusunu oynatmaması ligin değerleri açısından güzel gözükmese de, final grubuna kalan İstanbul Ataspor’un lig boyunca tam 4 kez yenildiği İstanbul Olimpik Basket takımının üstünde ligi tamamlaması bu ekibin başarısını asla gölgelememelidir. Diğer yandan bakıldığında Olimpik Basket takımının Galatasaray ve Ordu takımlarına 2’şer kez, Düzce Gelişim takımına da 1 kez yenildiği göz önünde bulundurulmalıdır. İstanbul Ataspor takımı hem Ordu’yu hem de Galatasaray’ı 1’er kez yendiği gibi, her iki maçta da Düzce Belediye takımına üstünlük sağladı. Dolayısıyla bir büyük alkış İstanbul Ataspor takımına gelmelidir. Kurduğu güçlü kadro ve güzel organizasyonuyla Olimpik Basket takımı da gelecek sezon daha güçlü bir yapılanmayla hak ettiği TKBL hedefine şimdiden hazırlanacaktır.

En Başarılı Takım: Galatarasaray Gelişim ve İstanbul Ataspor
Alkış Alanlar: Ordu Açı Koleji ve Düzce Belediyespor
ALTIN KARMA: Banu Yıllar (Olimpik Basket), Meltem Yıldızhan (Galatasaray Gelişim), Erdenay Topçu (Ordu Açı Koleji), Betül Güleç (Ataspor), İnci Güçlü (Galatasaray Gelişim)

DİĞER BAŞARILILAR: Ebru Ağar ve Aynur Beydili (Ordu Açı Koleji), Cansu Özdoğan, Ezgi Ekenoğlu, Azize Balkan, İrem Naz Öcal (Ataspor), Eda Şahin (Galatasaray Gelişim), Saliha Mandıracı, Rana Uçar ve Merve Demirci (Düzce Belediyesi), Yıldız Kaygısız, Şükran Çapalı ve Naile Çırak (Olimpik Basket)

 

En Başarılı Takım:
Giresun Üniversitesi
Nesibe Aydın Gençlik SK

Alkış Alanlar:
İstanbul Üniversitesi
Kahramankazan Belediyesi

Altın Karma:
Senay Zeybek (İstanbul Üniv Gelişim)
Mihrace Buğdaycı (Giresun Üniv)
Şevval Akalın (İstanbul Üniv Gelişim)
Deniz Aygül (Nesibe Aydın)
Selin Ekiz (Nesibe Aydın)

Diğer Başarılılar:
Mihriban Çapalı (Akdeniz Üniv)
Emine Adan (Giresun Üniv)
Ecrin Köse (Kahraman Kazan Bld)
Beyza Doğan (AGÜ Gelişim)
Begüm Kumtepeli (Giresun Üniv)

Fenerbahçe’den Bir Yenilgi Daha
Fenerbahçe hazırlık maçında yine kaybetti.
Milliler Slovenya’da Kazandı
A Milli Takımımız bir önemli maçta daha galip geldi.
Beşiktaş’a Sıradan Uzun
Beşiktaş sıradan bir yabancıyı kadrosuna kattı.
Fenerbahçe İyi Görüntü Vermiyor
Fenerbahçe hazırlık maçında yine kaybetti.
Üçüncülük Maçı Banvit’in
Gloria Cup'ta üçüncülük maçında Banvit kazandı.
Fenerbahçe Limoges’a Mağlup
Fenerbahçe hazırlık maçında kaybetti.
Milliler Kritik Maçı Kazandı
A Milli Takımımız kritik maçta galip geldi.
Anadolu Efes Geriden Geldi
Gloria Cup'ta oynanan maçta Anadolu Efes kazandı.
Banvit’te Işık Var
Gloria Cup'ta Banvit ilk yenilgisini aldı.
Anadolu Efes Zalgiris’e Kaybetti
Anadolu Efes turnuvadaki ilk maçında kaybetti.
Banvit Eski Koçunun Takımını Farklı Geçti
Banvit turnuvadaki ilk maçında kazandı.
Tofaş Turnuvaya Kötü Başladı
Gloria Cup'ta ilk gün maçında Tofaş kaybetti.
Anadolu Efes Bu Kez Yenildi
Anadolu Efes hazırlık maçında bu kez gülemedi.
TBF’de Yeni İsimler
TBF'de yeni görevler belirlendi.
Barcelona Oyuncusu Türkiye’de
Oyun kurucu arayışlarına devam eden Beşiktaş Amerikalı guard Phill Pressey’i kadrosuna kattı. 130 maçlık NBA deneyimi bulunan 1991 doğumlu oyuncu...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ