$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Ultraslan’dan Tarihi Yanıt

Ultraslan’dan Tarihi Yanıt
  • 18.01.2014
CSKA TÜRKİYE ORGANİZASYONU

 

Dün akşam oynanan ve kaybettiğimiz Lokomotiv Kuban maçının ardından dün Baş Antrenörümüz Ergin Ataman’ın ve bugün Kulübümüzün yaptığı açıklamaları hayretler içerisinde takip ediyoruz.

 

Öncelikle gelişmelerin ardından bu açıklamayı yayınlamak zorunda kalmamızın, salonda yaşanan ve yaşanacak olan küfürü, şiddeti ve her türlü çirkinliği savunduğumuz anlamına gelmemesi gerektiğinin önemle altını çizmek isteriz

 

Son 3 yıldır ultrAslan olarak Ali Sami Yen Arena’da küfüre, şiddete ve yabancı maddeye karşı duruşumuz sonucu kulübümüz tek maç bile saha kapatma cezası almamış ve tribünde bir otokontrol sağlanmıştır. Salonda ise taraftar ortalamalarımız her sezon sürekli artmış ve belli başlı olaylar dışında oldukça etkili, beklenen ve özlenen bir tribün oluşturulmuş, 2 sezon öncesinin 2 finalisti bu salondan çıkamamış ve tüm Avrupa Galatasaray taraftarlarını konu etmiştir.

 

Öyle ki şu an almaya çalıştığımız Euroleague A lisansı konusunda Avrupa’nın dikkatini en çok çeken taraftar olmuş, günlerce konuşulmuş hatta Euroleague tarafından bir belgesel dahi çekilmiş ve bir çok maçta takımımızın arkasında büyük bir güç oluşturarak bir çok maçı çevirmiş, dünya devlerine salonu dar etmiş ve geçen yıl şampiyonluğa inanarak, isteyerek kazanılmasında büyük pay sahibi olmuştur.

 

Şube Koordinatörümüze Pınar KSK maçında Şeref Tribününde saldırılmasından sonra olayla ilgili sosyal medya hesabından Murat Özyer’in yumruklanmasını “… daha fazlasını hak ettiğini” belirten tweetler atan ve ardından silen Euroleague maçlarının yayıncı kuruluşunun aynı zamanda spikeri olan bu malum şahısa maçın başında anlık tepki gösterilmiş, sadece birkaç dakika devam etmiş ve sonrasında bastırılan küfürlü tezahüratlardan yola çıkarak Kulübümüz ve camiamızla hiç bir alakası olmayan bu adı geçen şahsın protesto edilmesini Hocamız Ergin Ataman’ın tamamen üstüne alınmasını hiç bir açıdan anlamamız beklenmemelidir.

 

Ergin Ataman maç sonu açıklamasında maç ile ilgili yorum yapmak istemediğini belirterek sadece tribünle ilgili konuşmuş ve “Bu böyle devam ederse sezon sonu bırakırım” şeklinde yaptığı tehditkar açıklama Galatasaray camiasını değilse, kimi hedef almaktadır? Tekrar ediyoruz küfürü, şiddeti ve sporu çirkinleştiren hiç bir şeyi tasvip etmiyoruz ama Galatasaray çatısı altındaki birine böylesine yaşanmış bir çirkin olay sonrası tarafsız olması gereken bir sektörde çalışan ama tuttuğu takımın formasını giyerek yorumlar yapan kim olursa olsun en sert tepkiyi her zaman görecektir.

 

Bu davranışın farkında dahi olmadan bu gün yaptığınız Galatasaraylılık bu değil başlıklı açıklamada, Avrupa’da parmakla örnek gösterilen taraftarınızı küfürden başka bir aksiyonu olmayan oluşum ve benzeri mesnetsiz tariflerle lanse etmek hangi “kurumsal iletişimin” ürünüdür?

 

Yazının devamında küçük bir grup olarak bahsettiğiniz taraftarların davranışından yola çıkarak şubeyi küçültmek veya kapatmakla tehdit etmenin tarihimizde bir örneği daha var mıdır ve suni oluşturulmuş bu soruna bulabildiğiniz çözüm 90 yıllık şubeyi kapatmak mıdır?

 

Kendimizden başka dostumuzun olmadığının sonunda algılanabilmesine açıkçası sevindik ancak bahsettiğiniz ortamda doğru olan Galatasaray Spor Kulübünün temel yapı taşı olan taraftarıyla iletişimini kurumsal kavramlarla değil, Galatasaraylılık kavramı esas alınarak yapılmasıdır. Medya aracılığıyla veya bildiri yayınlayarak kendi taraftarını kamuoyu ve medya önüne atarak yapılan çabaların sorunları çözmeye katkısı olmayacağı gibi camiamızın bütünlüğünü yaralamaktan ve yıpratmaktan başka bir işe yaramayacağı aşikardır.

 

Yine yazıda; camianın bir parçası olan taraftarı içeriden vurmakla suçlarken bu açıklamayı kaleme alanlara aşağıda soracağımız bazı sorulara verilecek cevaplar bizim için kaçırılmış bir galibiyetten çok çok daha önemlidir.

 

*Galatasaray Basketbol takımı İzmir’de gittiği her maçta taşlanırken neredeydiniz?

*Polis parkede takımı kalkanlarla korurken neredeydiniz?

*Demirel federasyonunun hakemleri olaylara göz yumarak her şeye rağmen maçı oynatmayı düşünürken neredeydiniz?

*Şube Koordinatörü Murat Özyer “Şeref Tribünü”(!) dedikleri yerde yumruk yerken neredeydiniz? Kınamadan başka ne gibi girişimleriniz oldu?

*Hakemler maçları katledip, haklarımızı çalarken neredeydiniz?

*Geçen sezon kendi evimizde bir İzmir takımıyla oynayacağımız maç öncesi daha takımlar sahada bile yokken tribünlerde olay çıkmasından dolayı tribünler boşaltılıp oynatılırken neredeydiniz?

*Yıllardır masa başı oyunlarla kadın ve erkek basketbolda şampiyonluklarımızı çalanlara ve maşalarına karşı bu kadar sert tutum sergilemek aklınıza geldi mi?

*Bu ve bunun gibi onlarca olayda hangisinin kararlılıkla üstüne gidip Galatasaray Spor Kulübünün hakkını korudunuz?

 

Çok değil 2 sezon önce “Biz Bir Aileyiz Kenetlendikçe Daha da Büyüyen” derken gerçekten bir aile olduğumuz ve kenetlenmemiz gerektiğini ısrarla belirttik. Yaşanan ve yaşanabilecek sorunları kendi içimizde çözmeye yanaşmayan çıkışlar ve yönetiminde desteği ile bu bağlara darbe vurmak, resmi site aracılığıyla öğretmeye çalıştığınız Galatasaraylılıkla bağdaşmamaktadır!

 

Son olarak unutulmasın ki bu branşlardaki mevcut mali tablolar, gelirler – giderler, yatırımlar ve beklentiler ortadayken amatör şubelerde gidilmek istenen bir küçülmenin taraftara mal edilmesini hiç bir “kurumsal iletişim modeli” açıklayamaz.

 

Çünkü Türkiye’ye basketbolu getiren ve dünya kulübü olmak misyonunda olan bir kulübün, şubeleri ile ilgili alacağı kararlar sadece Genel Kurulda değil, tüm dünyadaki milyonlarca Galatasaray taraftarları tarafından yakından takip edilecek ve bu yönde atılabilecek her adımın Galatasaraylılık gereği mutlak suretle hesabı sorulacaktır!

Gündüz yayınlanan, akşam kaldırılan “Galatasaraylılık Bu Değildir” başlıklı açıklamanın neden kaldırıldığını ve hangi kurumsal iletişim stratejisinin bir parçası olduğunu sormuyoruz bile…

 

K E N E T L E N İ N !
B A Ş K A “G A L A T A S A R A Y” Y O K

TBF Bitirmeye Çok Yakın (Kulüplere Mesaj)
TBF'den kulüplere mesaj gitti.
Euroleague’de Ücret Pazarlığı
Euroleague'de pazarlıklar sürüyor.
TBF Başkanı: ”Herkes Mutlu Olmayacak”
TBF Başkanı'ndan açıklamalar geldi.
Sloukas Kesin Ayrılıyor Gibi
Fenerbahçe'de ayrılıklar geliyor.
TBF Kararı Sonrası Neler Olacak? (Özel)
TBF'nin beklenen kararı sonrasında liglerin durumu belli oluyor.
TBF’nin Kararı Yolda (Özel)
TBF'nin kararı çok yakında geliyor.
Bursaspor’dan Yeni Açıklama
Bursaspor yerli oyuncularıyla anlaştı.
Teksüt Bandırma Herkesi Gönderdi mi?
Teksüt Bandırma ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.
FIBA’dan Düşünülmemiş Çözüm
FIBA'dan komedi bir çözüm geldi.
Obradovic’ten Sonra Bir İsim Daha mı?
Fenerbahçe Beko'da ayrılık gelebilir.
TBF Bu Kararlardan Birini Verecek (Özel)
TBF’nin son senaryoları belli oldu.
TBF Bu Karara mı Yakın? (Özel)
TBF'nin kararı yakında belli oluyor.
Euroleague İstiyor Ama İstemekle Kalır
Euroleague'den açıklama geldi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ