$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Yalçın Erciyes Her Şeyi Anlattı

Urla Gençlik SK Genel Menajeri Yalçın Erciyes’in flaş açıklamaları…

Yalçın Erciyes Her Şeyi Anlattı
  • 07.05.2019
CSKA TÜRKİYE ORGANİZASYONU

(Not: Röportajın sonunda belirtilen ancak yayınlamamız mümkün olmayan taahhütname kulübü zor durumda bırakacağından imzalanmaması isabetli olmuş. Sadece o kadar söyleyelim)

 

Sayın Yalçın Erciyes siz 2 yıldır bu kulüpte görev yapıyorsunuz ve bu konular ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Ben geçtiğimiz sezonun ortasında Beckerspor’dan ayrılmadan önce Yasin hoca Ercan Başkan ve Yaşar bey bana gelerek bizden üç sporcu kiralık olarak istediler, ben Yasin hoca ile dostluğuma güvenerek Urla Gençlik Kulübü’ne sporcuları kiralık verdim, verirken ‘tüm kefaleti sensin hocam’ dedim ve kendisi bana ‘hiç sorun yok sporcular bütün haklarını alırlar ben kefilim’ dedi. Daha sonra ben Becker’den ayrıldım, sezon ortasıydı bana teklif yaptılar hiçbir maddi beklentim olmadan kulübe destek olmak için sezonun geri kalan kısmında Urla ekibimizde görev yaptım.

 

Sporcular sezon sonunda kulüpten alacaklarını alabildiler mi?

Sezon sonu geldiğinde sporcuların kulüpte 3 maaş alacakları kaldı, akabinde kongre oldu yönetim değişti. Yasin hocanın sözleşmesi devam ettiği için kendisi göreve devam etti. Sporcuların alacaklarıyla ilgili yaptığımız görüşmelere Yasin hoca her defasında çok iyi bir yönetim seçildi ve ‘en kısa sürede herkese ödeme yapılacak merak etmeyin’ diyerek belli bir süre sporcuları oyaladı, sonunda paralar ödenmeyince herkes mahkeme yolunu tuttu, fakat o dönemde nedense Yasin hoca kulübü icraya vermedi.

 

Yasin hoca geçtiğimiz yıl yöneticilerin sporculara küfür feryat ettiğini ifade etmiş. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yasin hocanın kurmuş olduğu takım ve beklentiler yerine gelmediği için zaman zaman yöneticiler takıma karşı sözlü olarak serzenişte bulundular.

 

Bu sezon başında neler oldu?

Yeni yönetim seçildi, seçilen yönetim Yasin hocanın sözleşmesi devam etmesinden dolayı onunla yola devam etme kararı aldı. Daha sonrasında ekonomik sıkıntıları bahane göstererek benimle çalışmak istemediklerini ifade ettiler. Daha sonra Yönetim Kurulu tam yetkiyle Yasin hocayı takım kurması için görevlendirdi. Yasin hoca aldığı yetkiyle kulübün CEO’su gibi çalışmalara başladı, güçlü bir kadro kurmak için kolları sıvadı fakat kulübün bir sezon öncesinden birçok sporcuya borcu olmasına rağmen sırf kendi geleceğini düşünerek maddi olarak güçlü ve kariyerli oyuncular takıma dahil etti. Ligin başlamasıyla birlikte daha ilk aydan maaşlarda aksamalar olmaya başladı çünkü kulübün maddi olarak gelirleri yoktu sadece yöneticilerin verdiği paralar ile kulüp gidiyordu.

 

Siz takıma tekrar nasıl geldiniz?

3.ayın sonunda yöneticilerin daveti üzerine Urla’ya gittim ve karşılıklı görüşmelerimiz sonucunda kulüpte menajer olarak çalışmaya başladım. Göreve geldiğimde yabancı oyuncu maça çıkmamıştı ve sebebi 2 aylık maaş alacağıydı. İlk olarak, yönetim yabancı oyuncu maliyeti çok yüksek diye daha düşük bir bütçeyle yabancı almamızı söylediler. Mevcut yabancıyı başka bir kulübe yolladık ve yarı parasına başka bir yabancı oyuncu aldık. Ayrıca bir sponsor desteği ile bir de Türk oyuncu transfer ettik, bu durumdan Yasin hoca çok rahatsız oldu. Süreçte Türk oyuncular ile arasında ciddi sorunlar yaşanıyordu, takımı topladım hocayla beraber bütün sporcular Yasin hocanın yüzüne karşı onun kapris, hırs ve egolarından rahatsız olduklarını kulübe gelirken Yasin hocanın söylediği hiçbir şeyin olmadığını aksine bir de hocanın kaprisleriyle uğraştıklarını ifade ettiler. Toplantı sonunda Yasin hoca beni arayarak görevden ayrılmak istediğini ifade etti, ben de ‘yarın kulübe gelin konuşalım’ dedim. Yöneticilere konuyu bildirdim, yöneticiler ‘yarın gereğini yapalım’ dediler ama bizim Yasin hoca uyumamış sabah erkenden yöneticilerin kapılarını aşındırmış ve istifasını geri çektirmiş.

 

Yasin hocanın geçtiğimiz yıldan alacağı var mı?

Sözleşme bedeline istinaden alacağı yok, bütün sporcuların alacakları dururken Yasin hoca geçen yılki parasını almış. Yönetim bunu belgeleriyle gösterdi.

 

Peki kulübe icra takibi nasıl yapılmış?

Yasin hoca,Ozan hoca ve Dilek 2017-2018 sezonu alacakları olduğunu söyleyerek kulübe avukatları aracılığıyla ihtar çekmişler, gelen ihtar evrakı o onda kulüp binası kapalı olduğu için postacı ihbar kağıdını kulübün kapısına aşmış, evrakı da mahalle muhtarına bırakmış ve bizim Yasin hoca ile Ozan hoca muhtara giderek ‘Biz Urla Gençlik Spor kulübünden geliyoruz, kulübe gelen evrakı almak istiyoruz’ demişler. Muhtar da evrakı bu arkadaşlara teslim etmiş, bizim uyanık arkadaşlarımız evrakları imha etmişler ve 7 günlük itiraz süresini doldurmuşlar. Olan bitenden kimsenin haberi olamadan kulübün Spor toto gelirlerine haciz koydurmuşlar. Bütün sporcular buradan gelecek parayı beklerken herkese Nisan 1 şakası yapar gibi paraya haciz koymuşlar. Bu olaydan 1 ay önce sporcular ile birlikte Urla Cumhuriyet Meydanı’nda eylem yaparak siyasi parti binalarında kulübü şikayet eden bu arkadaşlar nedense kulübü icraya verirken diğer sporculara haber vermeden sadece antrenörler ve antrenörün eşi ile bu işlemi yapmışlar. Yani kendi çıkarları doğrultusunda tüm sporcuları yok sayan insanların beklediği paraya haciz işlemi yapan bu şahısları Allah’a havale ediyorum.

 

Kulüp şimdi ne yapacak?

Kulüp, bu şahıslar hakkında derneğin evrakını yoketmekten ve yetkileri olmadığı halde muhtardan evrak almaktan, Yasin Akıncı ve Ozan Cankurt’un geçen yıldan alacakları olmadığı halde kulübü icraya vermekten bütün bilgi ve evraklar ile mahkemeye verecek.

 

Peki hükmen yenilgi…

Yönetim kurulu zaten kararını açıklamıştı. Buna rağmen dostluğumuzu ön planda tutarak kendilerinden maça çıkmalarını rica ettim. Yasin hoca ise ‘kulüp çıksın ve basın önünde bizlerden özür dilesin hem de taahhütnameyi imzalasınlar, o zaman sahaya çıkarım’ dedi. Ben de böyle bir durumun söz konusu olamayacağını ilettim.

 

 

Fenerbahçe’den Kamp Açıklaması
Fenerbahçe’den açıklama geldi.
Eksik Efes İlk Maçını Kaybetti
Anadolu Efes hazırlık maçında kaybetti.
Milliler Kötü Sinyallere Devam
Milliler hazırlık maçında kaybetti.
Koç Değerlendirmeleri (Puan Durumu)
Koçların performanslarının değerlendirildiği sayfa...
Telekom’a İki Yerli Oyuncu
Türk Telekom’da transfer sürüyor.
Ormanspor’a Tanıdık Yabancı
BSL'nin yeni ekibi son yabancısını aldı.
Bursaspor Dördüncü Yabancıyı Belirledi
Bursaspor’da transfer sürüyor.
Milli Pivot Karşıyaka’da
Milli oyuncu Pınar Karşıyaka'ya transfer oldu.
Moermann Tam 3 Ay Olmayacak
Anadolu Efes'e şok bir haber geldi.
Beşiktaş’a Yeni Guard
Beşiktaş yeni yabancısını açıkladı.
Telekom’da İşler Karışık (Özel)
Türk Telekom’da belirsizlik sürüyor.
Eurocup Şampiyonu Yeniden Türkiye’de
Eurocup şampiyonu oyuncu yeniden Türkiye’de oynayacak.
Sonuç İyi, Göstergeler Çok Kötü (Milli Takım)
Milliler turnuvada son maçında güldü.
Bursaspor’da İki Hamle
Bursaspor’da iki isim takımda kaldı.
Yunanistan’a Karşı da Kaybettik (Hazırlık)
A Milli Takımımız'dan bir kötü sınav daha geldi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ