$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Özyer’den Sert Açıklama!

Özyer’den Sert Açıklama!
  • 12.12.2012
CSKA TÜRKİYE ORGANİZASYONU
 
Pınar Karşıyaka – Galatasaray Medical Park basketbol maçının eski Roma’daki bir Arena’da değil, dünyanın en medeni şehirlerinden İzmir’deki bir basketbol salonunda oynandığının Türkiye Basketbol Federasyonu`nun alacağı en üst düzey disiplin kararlarıyla tüm spor kamuoyuna ispat edileceği inancında olduğumu söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum.
 
8 Aralık 2012 günü İzmir`de oynanan Pınar Karşıyaka – Galatasaray Medical Park BEKO Basketbol Ligi müsabakasının ise, sporun ruhuna ve basketbolun asaletine tamamen aykırı bir şiddet ortamında oynandığı tüm basketbolseverlerin ve Türkiye Basketbol Federasyonu`nun malumudur.
 
Üzülerek belirtmeliyim ki, Karşıyaka taraftarının sahaya fiili müdahalesi maç öncesinde başlamış ve Galatasaraylı teknik kadro ve oyuncular alenen hedef alınmıştır. Ölümcül şiddet çağrısı içeren devasa çirkin pankart, maçın geç başlamasına yol açacak ölçüde parkeye isabet eden yabancı maddeler, sahaya atılan onlarca patlayıcı – yanıcı madde, protokol tribününde dahi camların kırılmasına sebep olan tribün terörü, salonda bulunan tüm TBF yetkilileri ve hakemlerimizin şahitliğinde sabittir.
 
8 Aralık 2012 tarihindeki maçta kan dökmeye övgü sayılabilecek, aleni tahriki ve nefret mesajını taşıyan devasa pankart maç boyunca saha içi tribününde 3 kere açılıp, daha önce salona kurulmuş ip düzeneği ile yukarı kaldırılmıştır.
Oysa hafızamızı yokladığımızda, başka örneklerde farklı tedbirler alındığını görmekteyiz.
25 Nisan 2011 tarihinde Abdi İpekçi Spor Salonunda oynanan Galatasaray Medical Park – Beşiktaş Beko basketbol ligi maçında en üst tribüne koyulan“steps " içerikli pankart ise derhal toplatılmıştır.
 
Türkiye BEKO Basketbol Ligi`nin giderek Avrupa`nın en gözde spor organizasyonlarından biri haline gelmesi rastlantı olmadığına göre;   sporun ruhuna ve saygın rekabetin gereklerine uygun bir ortam olmaksızın bu trendin tersine döneceğini de herkes bilmeli ve yeniden hatırlamalıdır.
 
8 Aralık 2012 tarihini Türk basketbolu adına çok talihsiz bir gündür ancak şiddet çağrılarının ve organize tribün terörünün devamı talihsizlik değil basketbolun felaketi sayılmalıdır.
Türk basketbolunu küçültmeye ve rekabeti holiganizm ile boğmaya yönelik her girişimin sebebi ve sorumlusu, görevini ihmal eden ve bu çirkinliği görmezden gelenler olacaktır.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bu olaylara yönelik alacağı disiplin kararlarının bir dönüm noktası olması için cesurca alınmalıdır. Hakemlerinin, teknik komiserlerinin ve diğer tüm basketbol unsurlarının işlerini en iyi yapacakları ortamı “her şehirde “ ve “ her salonda “   sağlamalıdırlar.
 
Spor kamuoyunun ve Türkiye Basketbol Federasyonu`nun üzerine düşeni en iyi şekilde yapacağına olan inancımı yenilerken; adalet duygusunun zedelenmemesi, bu ve buna benzer vahim olayların tekrar etmemesi için herkesi sorumlu davranmaya davet ediyorum.
 
MURAT ÖZYER
Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü

Etiketler: /

Fenerbahçe Milano’yu Geçti (Hakem Topu Kurtardı)
Fenerbahçe Avrupa'da evinde oynadığı maçta galip geldi.
Anadolu Efes Komşuda Kayıp
Anadolu Efes zorlu rakibine kaybetti.
Banvit’ten Kurtuluş Yolunda Transfer
Banvit tanıdık bir skoreri kadrosuna kattı.
Türk Telekom Avantajı Buldu
Türk Telekom Avrupa'da önemli maçta kazandı.
Fenerbahçe’ye Yeni Sponsor
Fenerbahçe'ye sponsor desteği geldi.
Tofaş’ta Savunma Yapmamanın Sonucu Ağır
Tofaş kritik Avrupa maçında evinde kaybetti.
Daçka’da Yeni Koç Belli Oldu
Darüşşafaka'da yeni koç belirlendi.
Anadolu Efes Deplasmanda Güldü
Anadolu Efes deplasmanda kazanmasını bildi.
Fenerbahçe Şova Devam Ediyor
Fenerbahçe'nin galibiyetleri devam ediyor.
Landesberg Kararı Verdi, Telekom Kazandı
Tahincioğlu BSL'de nefes kesen maçta Türk Telekom kazandı.
Fenerbahçe Komşuda Galip
Fenerbahçe güçlü rakibini deplasmanda zorlanmadan geçti.
Anadolu Efes Sonda Yıkıldı
Anadolu Efes evinde mağlubiyete engel olamadı.
Daçka Yine Aynı Kader
Darüşşafaka Tekfen yine galip gelemedi.
Anadolu Efes’e Lig Şoku!
Anadolu Efes ligde bir şok daha yaşadı.
Fenerbahçe Kazandı, Hakemler Yine Kötü
Fenerbahçe ligde evindeki maçta galip geldi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ